| fentg.com https://forum.fentg.com:443/ |
|
| МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... https://forum.fentg.com:443/viewtopic.php?f=26&t=150 |
Страница 1 от 1 |
| Автор: | emilang [ Нед Яну 04, 2009 4:51 pm ] |
| Заглавие: | МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Щастливият принц от Оскар Уайлд Чакам мнения от литературците. Само внимавайте при четенето, ако не са ви водоустойчиви клавиатурите. /Аз поревах малко - шегувам се, не беше малко, досега ревах.../ |
|
| Автор: | mariana1410 [ Нед Яну 04, 2009 6:52 pm ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Разказът е много хубав, изпълнен с много смисъл. Аз съм го чела и преди, но си струва да се повтори! |
|
| Автор: | emilang [ Нед Яну 04, 2009 6:56 pm ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Автентичен и непреходен дори с това: Цитат: — Трябва, разбира се, да направим нова статуя — каза кметът, — и това ще бъде моя статуя.
— Моя статуя — каза всеки от съветниците и те се скараха. Когато последния път чух за тях, те все още се караха. |
|
| Автор: | Bubinka [ Съб Яну 10, 2009 11:08 pm ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Разказът е въздействащ!Помня ,че се учеше в четвърти клас Наскоро го четох отново |
|
| Автор: | medito [ Съб Фев 28, 2009 9:09 pm ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Току що прочетох разказа за пръв път.Наистина е въздействащ.Лошото е обаче, че ни става тъжно като четем за подобни нещастни човешки съдби, а все по-рядко осъзнаваме грозната деъствителност.Цялата тази бедност и мизерия е около нас...дебне иззад всеки ъгъл...и в тази цялата обстановка е малко трудно да се мисли за възвишени цели и идеали, освен борбата за оцеляване...колко животинско... |
|
| Автор: | emilang [ Пет Мар 11, 2011 1:29 am ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
Цитат: ТРИ ПОУКИ
Едно врабче, във зимен ден (ама наистина студен), треперело насред обора – полуумряло, в плен на мора. Тогава кравата минала и се отгоре му изсрала. В лайното птичето се сгряло и в радост песничка запяло, коя на птичия език звучала бодро: „Чик-чирик”. Ала отнякъде котак дочул звука и - няма как - се впуснал точно там, където си чуруликало врабчето. От лайната бил изваден мигом Врабчо и изяден. Ето изводите три, дето баснята ми скри: 1. Не всеки, който те осира, към тебе злоба прокламира. 2. Не всеки мисли ти доброто, кога те вади от лайното. 3. Кога насран си, си мълчи! Недей да скачаш и цвърчиш! |
|
| Автор: | Crazy Kalo [ Пет Мар 11, 2011 11:23 pm ] |
| Заглавие: | Re: МАЛКО ЛИТЕРАТУРНО ЧЕТЕНЕ... |
|
|
| Страница 1 от 1 | Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|