fentg.com

ФОРУМЪТ на ФЕНОВЕТЕ на НТГ
Дата и час: Пет Май 14, 2021 1:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпросче относно AS
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 11:56 am 

Май в този форум ще бъде по уместен въпроса ми...

Имам проблем с правенето на прозорци в Flash CS3 и AS 2.0. Като се отвори прозореца се забелязва че линковете който всъщност са под него са достъпни и могат да се ползват което не е много реалистично. Ето един примерен файл за да се види по добре http://lecsos2.hit.bg/proba.html. Както се забелязва като се цъкне в/у бутона Link 1 се отваря прозорец и после линковете Link 1, Link2 и Link3 са активни. Искам да попитам дали има функция или клас примерно който позволява да се насочи фокуса само в/у прозореца и неговите линкове и да се игнорират линковете под него?
Ако някой има идеи нека да напише примерен код тук или да ми го прати на lecsos@abv.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Въпросче относно AS
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2009 7:30 pm 
Администратор
Аватар

Здравей, Станимире!

Дано се появи някой, който разбира от екшън-скрипт, защото не знам от нашите някой да проявява интерес точно в тази област...

Най-вероятно ще успееш да се справиш сам. Потърси такива методи за включване/изключване на фокуса (ако пишеш обектно - именно методи - някакви като focus on/off за съответните компоненти, в твоя случай линковете...)

Успех!
/като се справиш, в което не се съмнявам - покажи резултата да видим.../

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 11:20 am 

Здравей Емо,
Ами той май PIPO каза, че се занимава с AS и мисля да му изпратя един майл. :) да видим какво ще каже по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 2:40 pm 

Здравейте,

С риск да стана скучен за хората, които не се занимават с AS бих искал да напиша все пак решението на проблема, което намерих online и ако някой има същия проблем да може да го разреши.

Не можах да намеря метод за това, но пък:
Ето го източника http://codeblog.studiokoi.com/share/code/comments/disable_click_through_on_movieclips_in_flash/
Все пак да дам и малко подобрение на идеята, а тя е под прозореца да слага невидим бутон който покрива всичко отдолу като в/у този бутон не може да се кликва като покривка. Така може да се кликва само в/у нещата примерно който се намират на слоеве над слоя на невидимия бутон т.е идеята е всеки прозорец да си носи слой с такъв бутон и така може даже да се отварят много прозорци както в Windows приложение...А м/у другото се замислих може ли да стане ако се отворят много прозорци да се суичва м/у тях с цъкане на мишката. ;)

Ето го и новият вариант на клипчето: http://lecsos2.hit.bg/proba2.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2009 10:02 pm 
Администратор
Аватар

Където не са измислени докрай нещата се ползват трикове... Това с междинен слой със забрана за клик си е жив трик и ако някъде е написано, че така се прави а същевременно няма официален документиран от производителя начин - това си е... И с прозорците и смяна на фокуса може би ще откриеш сходен начин... Но не разполагаш ли с някаква документация за всякакви класове, методи или както там се наричат? Онлайн учебници, pdf-и или дори хартиени? Дай линкове откъде да понаучим за AS? /най-лошото в цялата схема е, че AS е платена и то не евтина система.../

А страничен въпрос - следиш ли развитието на най-новите и модерни системи за разработка, базирани на C/C++?
Такива за визуално програмиране (те май вече всички модерни са такива)... Помня, че преди година-две много те влечеше - това учеше тогава. На какви системи разработваше? На кои си фен? Чувал ли си и за други хубави, които не си пробвал? Тогава след конзолните програми понавлязохте ли в обектната област и във визуалните компоненти на windows-ките приложения?
Отговора на този въпрос може да поместиш в друга тема - може и нова - и опиши какви неща точно се учат в твоята специалност - свързаните с информатика и компютърни науки!

Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2009 3:27 pm 

Ами тогава последно пробвах Borland C++ и ми допадна доста иначе писахме на Visual Studio. Относно графичните компоненти на Windows навлязохме доста наплитко в тях примерно само за създаване на многодокументен интерфейс като да речем WordPad или по-скоро Paint, защото ползвахме класовете за рисуване...
Общо взето предмета по който учихме тея неща се казваше Основи в програмирането в комуникацийте така че си останахме само с основите. Понеже ми се искаше да правя неща който бързо могат да се видят и да проработят се запалих по Flash и AS. М/у другото в AS всичко е обектно ориентирано и много просто направено. Колкото до литература уважавам сайта на Adobe който си има доста за методите в AS и самия Flash си има Help където има и примери т.е просто пишеш метода и той ти дава пример с него което се оказва доста полезно в много случаи.
Наскоро като сварши сесията ;) открих как може да се съчетава Flash и PHP и много се запалих по създаването на интерактивни неща съчетани със силата на PHP... Ама има много да се учи и пробва.
Иска ми се ако имаш възможност да дадеш някой линк да прочета за тези нови системи за разработка базирани на С++ да попрочета че съм май май поизостанал...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 2:57 am 
Администратор
Аватар

http://www.codegear.com/products/cppbuilder
http://www.codegear.com/products/radstudio
http://cc.codegear.com/free/cppbuilder

Може да си го дръпнеш от последния линк и да ти пратя един файл за пускане...
/второто, броено от горе в таблицата - 1.9GB/

Изобщо Борланд си дадоха на Ембаркадеро КодГиър-а... Дано да има смисъл... Засега си го инсталирах и съм доволен...

Не мога обаче да направя exe, което да тръгва на друга машина, на което не е инсталирана средата... Иска разни DLL-ли или други библиотеки. Явно е въпрос на настройки, ама аз като пускам такава среда за пръв път от 90-те години насам и не знам какви настройки да гледам...

Ако си го изтеглиш и инсталнеш трайъла, пиши, давам ти моментално начина за "регистриране"...
/но тр. да се регнеш при тях и на пощата да си получиш номера разни за 30 дена.../

После да видим дали може да направиш дори едно конзолно exe, което да е преносимо...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]